Rýchle odosielanie zásielok v Česku a na Slovensku 🚚              Ponúkame kvalitné remeselné chilli omáčky 🔥              Najväčší výber čili omáčok z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom mieste 💥

Chladenie piva ľadom, jednoducho. - SL Eisblock

Pálivé omáčky a studené pivo? To je dokonalá kombinácia, ktorú v Sauci milujeme. Preto sme sa rozhodli pridať do ponuky našich čili omáčok tento geniálne jednoduchý systém na chladenie celej basy piva. Je to originál z Nemecka a nielen že funguje a pivo vychladí za 30 minút, taktiež to skvele začne konverzáciu pred plánovanou párty.

Komu sa ešte nestalo, že mal doma oslavu, párty alebo grilovačku a po príprave občerstvenia mu chladničku praskala vo švíkoch a nemal kam dať vychladiť pivo? Dať 3 kúsky do chladničky jednoducho nestačí. Má to ale jednoduché riešenie – ľad. Veľkú kocku ľadu. Eisblock je forma na ľad, ktorá vám urobí takú kocku ľadu čo perfektne padne na celú basu piva a do 30 min ich vychladí o 10 °C.

Forma na ľad Eisblock nevyžaduje vďaka svojim rozmerom 33 cm x 25 cm x 6 cm nejaké extra veľké miesto v mrazničke. Zmestí sa aj do chladničiek s malým mrazničkou. Keď voda zmrzne, tak len opatrne vyberiete ľad a položíte na basu s pivom. Vďaka priamemu kontaktu ľadu s fliaš sa pivo vo veľmi krátkom čase vychladí do príjemne studenej piteľnej teploty.

Ako sa ľad pomaly topí, kĺže po flaškách vďaka kónickému tvaru hrdla a zostáva vždy v kontakte s flaškou a nevzniká medzi nimi vzduchová medzera. Topiaca voda steká po fľaši a tým ešte zvyšuje chladiaci účinok.

Trocha fyziky: Hustota tekutiny, ktorá sa chladí v hrdle fľaše (pravdepodobne piva, ale dá sa použiť s každým nápojom), sa ochladzovaním zvyšuje a tým klesá na dno fľaše. Pitie tak vo fľaši cirkuluje a rovnomerne chladne.

Po 30 až 60 minútach ľad dosadne na priehradky basy (úspešné chladenie medzi 10 ° až 15 °). Vytvorí sa potom medzi hrdlom fľaše a ľadom medzera so studeným vzduchom. Tá izoluje fľašu a udrží ju dlho chladnú a zabráni jej opätovnému zatepleniu. Tiež spomaľuje topenie ľadu.

Pokiaľ ľadový blok pri zmrznutí praskne, môžete obe polovice pokojne stále používať. Na basu padnú. Lepšie je ale prasklinu naplniť studenou vodou nechať krátko zamrznúť.