Rýchle odosielanie zásielok v Česku a na Slovensku 🚚              Ponúkame kvalitné remeselné chilli omáčky 🔥              Najväčší výber čili omáčok z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom mieste 💥

Thajský pálivý drahokam: Milovaná omáčka Sriracha

Pôvod: Omáčka Sriracha je pomenovaná po pobrežnom meste Si Racha v Thajsku, odkiaľ sa predpokladá, že pochádza. Omáčka bola najskôr vyrobená spojením na slnku vyzretých čili papričiek, cesnaku, octu, cukru a soli, čím vzniklo chutné a pikantné korenie.

Zloženie: Tradičná omáčka Sriracha zvyčajne obsahuje chilli papričky, cesnak, ocot (často destilovaný ocot alebo ryžový ocot), cukor a soľ. Konkrétne druhy použitých chilli papričiek sa môžu líšiť, ale často obsahujú červené jalapeños alebo thajské červené chilli papričky, ktoré prispievajú k jasne červenej farbe a pikantnosti omáčky.

Chuťový profil: Omáčka Sriracha má jedinečný chuťový profil, ktorý kombinuje pálivosť z čili papričiek, sladkosť z cukru, kyslosť z octu a ľahký cesnakový podtón. Vyváženosť týchto prvkov z neho robí všestranné korenie, ktoré dopĺňa rôzne jedlá.

Použitie: Omáčku Sriracha možno použiť ako stolovú omáčku, korenie na rezance, ryžové pokrmy a polievky alebo ako prísadu do marinád a dresingov. Bežne sa tiež používa na pridanie pikantnosti a chuti do hamburgerov, sendvičov a dokonca aj koktailov.

Obľúbenosť: Omáčka Sriracha si získala obľubu v Spojených štátoch počas 80. a 90. rokov 20. storočia vďaka značke Huy Fong Foods, ktorá spopularizovala „omáčku s kohútom“ (s logom kohúta na fľaši). Odvtedy sa stala základom v mnohých amerických domácnostiach a reštauráciách.

Medzinárodný apel: Vzhľadom na jej rastúcu celosvetovú popularitu možno teraz v rôznych krajinách nájsť rôzne verzie omáčky Sriracha. Niektoré majú ďalšie prísady alebo úpravy, aby vyhovovali miestnym chutiam, ale všeobecne si zachovávajú základné prvky korenitosti a pikantnosti.

Domáci Sriracha: Mnoho domácich kuchárov a potravinárskych nadšencov si s obľubou pripravuje vlastnú omáčku Sriracha, čo umožňuje prispôsobenie a experimentovanie s druhmi a množstvom chilli papričiek, sladkostí a ďalšími prísadami.

Pamätajte, že omáčka Sriracha sa môže líšiť v intenzite pálivosti, takže je dobré začať s malým množstvom a postupne pridávať do pokrmov ďalšie, kým nenájdete požadovanú úroveň pikantnosti. Je tiež nevyhnutné skontrolovať zoznam prísad, ak máte špecifické diétne požiadavky alebo alergie, pretože niektoré komerčné omáčky Sriracha môžu obsahovať ďalšie prísady, ako sú konzervačné látky alebo stabilizátory.

Celkovo omáčka Sriracha je vďaka svojej širokej príťažlivosti a všestrannosti obľúbená medzi milovníkmi pálivých jedál a je fantastickým doplnkom mnohých pokrmov, pričom vašim kulinárskym výtvorom dodáva typickú thajskú pikantnosť a chuť.

Saucy vám odporúča Srirachu od Sauce Shop, ktorú máme na predaj na našom eshope. Má silnejší cesnakový tón a je to za nás najlepšia Sriracha, akú môžete kúpiť.

Odporúčané produkty1