Rýchle odosielanie zásielok v Česku a na Slovensku 🚚              Ponúkame kvalitné remeselné chilli omáčky 🔥              Najväčší výber čili omáčok z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom mieste 💥

Habanero

Habanero je pálivá chilli paprička, ktorá je známa pre svoju intenzívnu pálivosť a ovocnú chuť. Základné informácie o habaneros:

Predpokladá sa, že Habaneros pochádza z povodia Amazonky a neskôr sa rozšírila do Karibiku, Strednej Ameriky a Mexika. Sú pomenované po kubánskom meste La Habana (Havana).

Habanero papričky sú typicky malé, meria asi 2,5 až 6,4 cm na dĺžku. Majú tvar lucerny a rastú v rôznych farbách vrátane zelenej, oranžovej, červenej a dokonca aj čokoládovo hnedej.

Habaneros sú známe pre svoju vysokú pálivosť. Na Scovilleho stupnici sa habaneros obvykle pohybujú od 100 000 do 350 000 jednotiek SHU, vďaka čomu sú výrazne pálivejšie ako jalapeños. Habanero je najpálivejšia nešľachtená paprička na svete, chvíľu tak bola považovaná za tú úplne najpálivejšiu.

Okrem pálenia sú habaneros obľúbené pre svoju výraznú ovocnú a kvetinovú chuť. Pálivosť sa môže líšiť, ale celková chuť často zahŕňa náznaky citrusov a tropického ovocia.

Habaneros sa široko používajú pri varení, aby dodali pal a chuť rôznym pokrmom. Sú obľúbenou prísadou do sals, chilli omáčok, marinád a pikantných jedál v karibskej, mexickej a stredoamerickej kuchyni. Vzhľadom na ich intenzívne pálenie je dôležité používať habaneros opatrne, aby nedošlo k prebitiu chuti pokrmu.

Pri manipulácii s habaneros je dôležité dávať väčší pozor, pretože šťava z papričky môže spôsobiť podráždenie pokožky a pocity pálenia. Odporúčame nosiť rukavice a vyhýbať sa kontaktu s citlivými oblasťami, ako sú oči atď.

Habaneros je možné uchovávať sušením, nakladaním alebo výrobou pálivých omáčok - čo je náš obľúbený spôsob konzumácie všetkých čili omáčok. Sušené habaneros sa často melú na prášok a používajú sa ako korenie.

Rovnako ako ostatné čili papričky majú habaneros nízky obsah kalórií a obsahujú vitamíny A a C. Obsahujú aj kapsaicín, zlúčeninu zodpovednú za pálivosť v čili papričkách, ktorá bola študovaná pre svoje potenciálne zdravotné prínosy.

Omáčky čo obsahujú Habanero kúpite tu.