Rýchle odosielanie zásielok v Česku a na Slovensku 🚚              Ponúkame kvalitné remeselné chilli omáčky 🔥              Najväčší výber čili omáčok z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom mieste 💥

Čo sú remeselné chili omáčky?

Sme dodávatelia remeselných omáčok, hlavne čili omáčok, ktoré vyrábajú ľudia, ktorým na ich produktoch záleží a ktorí svoje remeslo milujú.

Preto sme sa rozhodli, okrem iného, spolupracovať s anglickou firmou Sauce Shop – tými najlepšími výrobcami remeselných omáčok v Anglicku. O ich remeselnej výrobe omáčok sa môžete dočítať práve v tomto článku:

Najviac nám záleží na chuti. Nebudeme pridávať žiadne zbytočné prísady, pokiaľ neponúkajú nejaké chuťové výhody. Vyrábame omáčky, ktoré dodajú vášmu jedlu šmrnc. Neprebíja chuť jedla, ale nie sú ani fádne. Naše omáčky neobsahujú nič umelé... Väčšina omáčok veľkých priemyselných výrobcov je robené s umelými prísadami, či už ide o zahusťovadlá alebo zvýrazňovače chuti. A to nie je nič dobré pre chuť, ani pre zdravie. Touto cestou my nejdeme.
Ďalšia vec, ktorú berieme veľmi vážne, je fermentácia chilli. Do našich pálivých čili omáčok používame veľa čili, od ohnivých Habaneros po Scotch Bonnet až po Amarillo. Všetky fermentujeme. Mike (náš interný expert na chilli) ich kontroluje počas procesu zrenia a zaisťuje, aby prekypovali čo najviac chutí, než sa z nich stane jedna z našich omáčok. Big up Mike, chilli legenda.

Náš tím varí všetky naše omáčky v otvorených nádobách. V roku 2014 Pam a James varili v malom na panviciach vo svojej domácej kuchyni.
Predstavte si to - bolo by celkom zložité zásobovať z domácej kuchyne reťazca ako Morrisons a Sainsbury's! Pretože sú nádoby otvorené, používame na zahustenie odparovania (redukciu). Doba varenia je dlhšia a je potreba oveľa viac starostlivosti a pozornosti, ale chuť je o to zosilnená na úroveň, ktorú veľkí priemyselní výrobcovia nedokážu napodobniť. Napriek tomu, že sú naše nádoby na varenie väčšie ako vybavenie bežnej kuchynskej dosky, sú v celkovom svete výroby omáčok stále pomerne malé. Naše omáčky sú vyrábané v malých sériách v našej centrále v Nottinghame, o ktoré sa stará náš tím kuchárov. Malosériová výroba znamená, že všetky ingrediencie môžu krásne zažiariť a nechať všetky chute vyniknúť. Nič nemaskujeme. Ochutnajte ich sami.

Veľa remeselných chilli omáčok od firmy Sauce Shop môžete kúpiť a ochutnať na našom eshope Saucy. My rozhodne odporúčame famóznu Buffalo omáčku a Srirachu.

Odporúčané produkty5