Rýchle odosielanie zásielok v Česku a na Slovensku 🚚              Ponúkame kvalitné remeselné chilli omáčky 🔥              Najväčší výber čili omáčok z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom mieste 💥

Ako schudnúť s chilli omáčkami?

Chcete schudnúť, neviete ako na to a počuli ste, že po zjedení chilli papričiek vám pôjdu kilá dole úplne samé? To ste úplne vedľa. Látka kapsaicín, ktorú obsahujú čili papričky a ktorá spôsobuje ich pal je síce svojim spôsobom zázračná, ale je ešte len v procese výskumu. Ten najpovolanejší a najznámejší pestovateľ chilli papričiek na svete – Ed Currie pestuje svoje super pálivé odrody práve pre výskum kapsaicínu a jeho pozitívnom vplyve na liečbu rakoviny. To je ale stále na začiatku. Sama od seba vás táto látka nespasí. Chilli papričky sú bohaté na rad vitamínov a minerálov, najmä vitamín C, vitamín A, železo, ale aj celé spektrum vysoko prospešných antioxidantov. Najcennejšou látkou však stále zostáva kapsaicín. Podľa štúdie z roku 2014, ktorú viedli maďarskí vedci s niekoľkými stovkami účastníkov, má kapsaicín výrazné protizápalové účinky, ktoré sa prejavujú tak u zdravých, ako aj u chorých jedincov. Štúdia peruánskych vedcov z roku 2015 zase ukázala, že zlúčenina má dobrý vplyv na zažívací systém, pomáha chrániť žalúdok a pôsobí proti tvorbe žalúdočných vredov.

Na otázku, či chilli podporuje chudnutie, môžeme dať jednu krátku a jednu dlhú odpoveď. Tá krátka znie: áno. V tej dlhej potom máme pár poznámok k skutočnej efektivite. Kapsaicín má pozitívny vplyv na energetický metabolizmus a urýchľuje spaľovanie, napriek tomu, stále funguje len ako akýsi doplnok, jeden malý čriepok celej skladačky. Podľa štúdie publikovanej americkými vedcami v roku 2011 chilli síce skutočne podporuje termogenézu, prispieva k oxidácii tukov a urýchľuje metabolizmus. Tieto hodnoty však nie sú nijako závratné – konzumácia gramu kapsaicínu zvýšila podľa štúdie energetický výdaj zhruba o 10 kcal v rádoch hodín. Keď teda za deň zlupnete pár veľa ostrých čili papričiek, metabolizmus urýchlite, ale vzhľadom na priemerný energetický výdaj dospelého človeka (2000 kcal), vás to nijako nevytrhne. Čo možno bude pri diéte viac nápomocné, sú pozitívne účinky čili papričiek na trávenie a na zníženie chuti do jedla.

Prečo vám sem ale toto všetko píšeme? Základom zdravého tela je zdravá strava. Sme to, čo jeme. Veľa z nás, rozožraných jedákov keď už sa k nejakej diéte odhodláme, tak nám to jedlo nechutí, nepríde nám zaujímavé a atraktívne. Skúste si ale na každý šalát, mdlé jedlo alebo čokoľvek, čo vám pomôže splniť si sen o fit postave a veľmi vám to nejde pridať jednu z omáčok, ktoré predávame! Naše omáčky nemajú takmer žiadnu kalorickú hodnotu, za to vám maximálne dochutia a zatraktívnia každé jedlo. Prírodné chilli omáčky sú skvelí pomocníci pri vašej cestou za lepším ja. S dobre vybranou chilli omáčkou, nebudete mať problém zjesť žiadne jedlo a ešte sa budete na každú porciu veľmi tešiť.

Tu vydíme skutočnú pridanú hodnotu pálivých čili omáčok pri chudnutí - dochutením a doladením diétnych jedál s absolútnym minimom pridaných kalórií. Začnite žiť zdravšie už teraz a poďte si vybrať také čili omáčky, aké budú presne podľa vášho gusta.

Odporúčané produkty5