Rýchle odosielanie zásielok v Česku a na Slovensku 🚚              Ponúkame kvalitné remeselné chilli omáčky 🔥              Najväčší výber čili omáčok z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom mieste 💥

Carolina Reaper

Carolina Reaper je v súčasnosti jednou z najpálivejších čili papričiek na svete, ktorá je známa svojou extrémnou pikantnosťou. Základné informácie o Carolina Reaper:

Carolina Reaper bola vyvinutá Edom Curriom, zakladateľom spoločnosti PuckerButt Pepper Company v Južnej Karolíne v USA. V roku 2013 bola v Guinessovej knihe rekordov oficiálne uznaná ako najpálivejšia chilli paprička na svete.

Carolina Reaper bola do roku 2023 držiteľom Guinessovej knihy rekordov za najvyššie hodnotenie Scoville Heat Unit (SHU) zo všetkých čili papričiek. V priemere je to cez 1,6 milióna SHU a pri jednotlivých papríkach boli zaznamenané hodnoty cez 2,2 milióna SHU. Úroveň pálivosti je výrazne vyššia ako u predtým slávnych Bhut Jolokia (Ghost Pepper) a Trinidad Moruga Scorpion.

Carolina Reaper má výrazný vzhľad, ktorý sa vyznačuje jasne červenou farbou a hrubou hrboľatou štruktúrou. Má trochu pretiahnutý tvar so špicatým chvostom, ktorý pripomína škorpióny.

Napriek svojej extrémnej pikantnosti má Carolina Reaper ovocnú a sladkú chuť. Kvôli jej intenzívnemu palu však môže byť pre mnoho ľudí náročné naplno oceniť jej chuť.

Carolina Reaper sa pri varení používa veľmi striedmo kvôli jej extrémnemu palu. Často sa pridáva do pálivých omáčok, sals a korenených jedál. Získala si obľubu medzi milovníkov chilli, ktorí hľadajú maximálny pikantný zážitok.

Pri manipulácii s Carolina Reapers sa odporúča extrémna opatrnosť. Oleje z papriky môžu spôsobiť podráždenie pokožky a intenzívne pocity pálenia. Pri manipulácii s týmito paprikami odporúčame nosiť rukavice a nedotýkať sa citlivých miest, ako sú oči.

Carolina Reaper si získala široké uznanie a popularitu v komunite nadšencov chilli papričky. Jej extrémna pálivosť z nej urobila veľmi vyhľadávanú chilli papričku pre tých, ktorí radi testujú svoju toleranciu a výdrž v pálivom jedle.

Carolina Reaper je často uvádzaná v chilli výzvach a súťažiach, kde sa jednotlivci pokúšajú konzumovať pokrmy obsahujúce chilli alebo dokonca zjesť samotné chilli papričky.

Omáčky čo obsahujú Carolina Reaper kúpite tu.