Rýchle odosielanie zásielok v Česku a na Slovensku 🚚              Ponúkame kvalitné remeselné chilli omáčky 🔥              Najväčší výber čili omáčok z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom mieste 💥

Ázijská ohnivá scéna: Odhalenie tajomstvo ázijských chilli omáčok

Thajské chilli Bird's eye (Phrik Khii Nu): Tieto malé, pálivé papričky sú základom thajskej kuchyne. Sú veľmi pikantné, majú medzi 50 000 až 100 000 SHU. Aj napriek svojej pálivosti ponúkajú aj ľahko ovocnú a citrusovú chuť. Thajské chilli papričky Bird Eye sa často používajú v thajských karí, stir-fries a pikantných omáčkach ako Nam Prik.

Kórejská červená paprika (Gochugaru): Gochugaru je kľúčovou ingredienciou v kórejskej kuchyni, najmä na výrobu kimchi a gochujang (kórejská červená chilli pasta). Tieto červené čili papričky majú miernu pálivosť, obvykle okolo 4 000 až 8 000 SHU. Používajú sa na pridanie pikantnosti a žiarivo červenej farby do všetkých rôznych kórejských jedál.

Čínska Red Lantern paprička (Fuling Chili): Jedná sa o stredne pikantnú chilli papričku bežne používanú v sečuánskej kuchyni. Je známa pre svoj tenký, pretiahnutý tvar a jasne červenú farbu. Fuling chilli má sa meria v rozmedzí od 10 000 do 20 000 SHU a používa sa v sečuánskych pokrmoch, ako je Mapo Tofu a kura Kung Pao.

Indické zelené chilli (Hari Mirch): Zelené chilli papričky prevládajú v indickej kuchyni a prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Môžu byť mierne až veľmi pálivé, v závislosti od odrody. Zelené chilli papričky sa používajú v karí, chutney a ďalších indických pokrmoch, aby dodali pálivosť a chuť.

Japonská paprika Shishito: Aj keď nie je tak pikantná ako niektoré iné ázijské chilli papričky, paprička Shishito je veľmi obľúbená v japonskej kuchyni. Väčšina z týchto paprík je mierne pálivá, ale občas sa ukáže aj pekne pálivá mrška. Často sa vyprážajú na panvici alebo grilujú ako chutné predjedlo alebo príloha.

Indonézske Bird's Eye (Cabe Rawit): Podobne ako thajské chilli Bird's Eye je cabe rawit široko používaný v indonézskej kuchyni. Tieto drobné červené papriky dosahujú pálivosť okolo 50 000 až 100 000 SHU. Dodávajú pálivosť rôznym indonézskym pokrmom, vrátane sambalov a pikantného duseného mäsa.

Filipínske Bird's Eye Chili (Siling Labuyo): Základ vo filipínskej kuchyni, siling labuyo je malá, silná čili paprička. Používa sa na pridanie korenia do jedál, ako je adobo, sinigang a mnoho miestnych korenia.

Pri používaní ázijských chilli papričiek vo svojich receptoch dávajte pozor na ich štipľavosť a upravte ich tak, aby vyhovovali vašim chuťovým preferenciám. Majte na pamäti, že stupnica Scoville Heat Unit (SHU) meria pikantnosť chilli papričiek, pričom vyššie čísla znamenajú väčšiu intenzitu tepla. Ako vždy je nevyhnutné zaobchádzať s chilli papričkami opatrne, v prípade potreby používať rukavice a po manipulácii s nimi sa nedotknúť tváre alebo očí.