Rýchle odosielanie zásielok v Česku a na Slovensku 🚚              Ponúkame kvalitné remeselné chilli omáčky 🔥              Najväčší výber čili omáčok z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom mieste 💥

5 spôsobov, ako začleniť chilli omáčku do koktailov a nápojov

Pikantná Margarita:
Pridajte chilli nádych klasickej margarite pridaním štipľavej omáčky. V šejkri zmiešajte tequilu, triple sec, čerstvo vylisovanú limetkovú šťavu, kvapku pomarančovej šťavy a pár kvapiek vašej obľúbenej chilli omáčky. Dobre pretrepte s ľadom, sceďte do pohára s okrajom soli a ozdobte nechtíkom limetky. Chilli omáčka pozdvihne chuť margarity príjemnou pálivosťou.

Ohnivá Bloody Mary:
Pozdvihnite svoju Bloody Mary na ďalšiu úroveň tým, že ju okoreníme štipľavou omáčkou. V pohári naplneném ľadom zmiešajte vodku, paradajkovú šťavu, worcestrovú omáčku, zelerovú soľ a pár kvapiek štipľavej omáčky. Dobre premiešajte a ozdobte stonkovým zelerom, kolieskom citróna a plátkom slaniny. chilli omáčka dodá Bloody Mary pikantný šmrnc, ktorý prebudí vaše chuťové bunky.

Korenená Michelada:
Michelada je osviežujúci koktail na báze piva, ideálny na nádych pikantnosti. V pohári zmiešajte svoje obľúbené pivo, čerstvo vylisovanú limetkovú šťavu, trochu worcestrovej omáčky a pár kvapiek pálivej omáčky. Pohár môžete olemovať korením Tajin alebo soľou pre extra chuť. Ozdobte nechtíkom limetky a máte pikantný pivný koktail.

Hot and sweet limonáda:
Vytvorte jedinečnú limonádu so zmesou pálivosti a sladkosti. V džbáne zmiešajte čerstvo vylisovanú citrónovú šťavu, vodu a vami preferované sladidlo (napríklad jednoduchý sirup alebo med). Pridajte niekoľko kvapiek chilli omáčky a dobre premiešajte, aby sa omáčka rozpustila. Oslaďte a pridajte pálivosť podľa svojej chuti a podávajte na ľade s plátkom citróna.

Pikantné liehoviny:
Buďte kreatívni tým, že svoje obľúbené destiláty zmiešate s chilli omáčkou. Pridajte napríklad pár plátkov jalapeños alebo pár kvapiek pálivej omáčky do fľaše vodky alebo tequily. Nechajte chute pár dní prelínať, potom sceďte, aby ste odstránili kúsky z omáčky. Alkohol môžete primiešať do nápojov, ako sú pikantné martini alebo nápoje na báze tequily.

Pamätajte, že keď do koktailov a nápojov pridávate čili omáčku, začnite s malým množstvom a až potom upravte na požadovanú úroveň pálivosti. Cieľom je zvýrazniť chuť nápoja príjemným paliem, ktoré dopĺňa ostatné ingrediencie. Experimentujte s rôznymi štipľavými omáčkami a liehovinami, aby ste našli dokonalú rovnováhu, ktorá vyhovuje vašim chuťovým pohárikom. Hurá do pálivého a chutného zážitku z pitia a chilli!